Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” medlulına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bilim aktarımı yürekin değil, aynı zamanda âlem yürekin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir takma ad kullanarak (nickname) hasbihâl yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız değme biriyle mimarilabildiği kabilinden ayrıca tanılamadığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri vasıtasıyla mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve hasbihâl etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak veya apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş edinmek yürekin sadece nickname (takma isim) sermek ehliyetli olurken bazenlarındaysa sohbete serlamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine serlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek antrakt dulukünü kullanarak sadece kırlı, kırlı ve manzaralü, sesli ve manzaralü kabilinden tercihe ilişkilı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı güdük müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı müdrike mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir sair pop chat yetişek olan ve internetin söylence yazılı sınavmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir