Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sık sık kullanılan dü konsept. Ancak bu dü konsept konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online hileışveriş firmaları ve internetten satış yapan e-ticaret siteleri derunin nazik olan bu dü konsept, yeni kitlelere ulaşabilmek ve pazarda öne çıkabilmek hesabına önemlidir. Her dü konsept da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü zaitrmaya yardımcı olur, ancak aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu makalemızda dönem dönem birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını azıcık henüz açgurur ve beraber inceleyelim.

SEM: Kontrol Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türkçe olarak Kontrol Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde henüz görünür ve henüz ulaşılabilir olması derunin meydana getirilen çhileışmalara denir.

Kontrol motoru reklamcılığı olarak da tanımlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam gururı gerçekleştirilerek web sitelerinde gidiş geliş artışı çalışmalemlerinin bütününe denir. En pop ve kesif kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve bellik kıymetini zaitrmaya müteveccih bir çhileışma olan SEM, jüpiter kitlesini yetiştirmek açısından da az çok önemlidir. Hatta SEM çhileışmaları ile trafiğinizi entelekt ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Kontrol Motoru Optimizasyonu olarak da bilindik SEO çhileışmaları ise SEM’in tersine ücretsiz çhileışmalardır. SEM belirli bir bütçe derunin maruz reklamları kapsarken SEO çhileışmaları belirli anahtar kelimelerde kalıcı bir yükseliş elde kılmak derunin meydana getirilen çhileışmalardır. Gelin, bu katlaştırmayı azıcık henüz açgurur.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çhileışmaları arasındaki nüans; fevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret katlığında, SEO’nun ise derunerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde kuruluşlabilmesidir. şu demek oluyor ki SEO derunin en özellikle içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet dışında performans göstermesi derunin yeni bir ödeme kuruluşlmaz.

Bunun dışında bir önemli nüans da hızdır. SEM çhileışmalarında sonucu henüz hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi gücük müddet içerisinde zaitrabilirsiniz. Bunun tersine SEO çhileışmaları ise uzun soluklu çhileışmalardır. SEO çhileışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri girişim girişim yapmalkaloriız.

Bu dü sayısal pazarlama konseptı arasındaki bir gayrı önemli nüans da doğallıktır. SEM çhileışmaları ücretli reklam çhileışmaları olduğu derunin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çhileışmalarında bu pozisyon farklıdır. SEO çhileışmaları henüz doğal icraatı kapsar ve sitenize henüz örgensel bir gidiş geliş akışı esenlar.

Bu dü konsept, derunerik itibarıyla da çeşitleme gösterir. SEO çhileışmalarındaki derunerikler kullanıcı deneyimini zaitrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. şu demek oluyor ki henüz çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çhileışmalarında ise nişangâh henüz ticari olduğu derunin derunerikler SEO çhileışmalarındaki kabil olmayabilir.

Ancak bu yeltenmek bileğildir ki SEM derunerikleri kalitesizdir. Sadece dü konsept arasındaki derunerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Hatta belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden henüz hayırlı evet da henüz üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına nazaran ikisinden bile faydalanılabilir.
Ovamızın burada sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam kılmak istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Müstehlik Davranışları: Dijital Transformasyonün Yükselişi makalemıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir