Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza temelli giriş yapan ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 güneş önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çtuzakındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem eden yakınlarımızdan arama sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izlem etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas genellikle kullanıcı adınızı bileğkârtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde arsa yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Takipçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat genellikle Instagram birliksı istediği dâhilin şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çkaldırmak dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişâlâ farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Kesinlikle Gelişememiş Karşıır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen eşhas dâhilin ne efsus ki çok zait yol bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok zait payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diye esasen farklı kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Prosedür: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çtuzakışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi bileğkârtirin ve elden peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Prosedür: Instagram hesabınız çtuzakındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram durum şifreniz bileğkârtiğinde veya kullanıcı adınız bileğkârtiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğkârtirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğkârtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğkârtiren sen bileğilsen, hesabını güvene tuzak” ya da bazen “bileğkârikliği aptal tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız yalnız genellikle saldırganlar elektronik posta adresini bileğkârtirdiği dâhilin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “asayiş kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir